5 серпня - День Народження Іллі Юхимовича Рєпіна!

Його називають видатним, встановлюють пам'ятники, відкривають музеї.
Сюжети його полотен відтворюють як «живі картини», назви деяких стали практично «мемами», а власне картини зберігаються у кращих музеях світу та продаються на міжнародних аукціонах за десятки і сотні мільйонів євро. 

Наш земляк, уродженець нині так сильно обстрілюваного, але нескореного Чугуєва Ілля Юхимович Рєпін! День народження художника, що припадає на 5 серпня, багато років служив приводом для проведення у Чугуєві Міжнародного рєпінського пленеру, на який приїжджали художники з Латвії, Білорусі, Фінляндії та різних регіонів України.  Місто на цілий місяць перетворювалося у столицю художніх перформансів та творчості. Безумовно, головним дійством святкування був сам День народження, який збирав багатолюдний міський фестиваль «На гостини до Рєпіна» з виставками робіт майстрів народних промислів, майстер-класами з живопису, фіксацією рекордів, розіграшами, музейними заходами. Традиційно брав участь у ньому й ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму». Сьогодні музейні працівники усіх міст, що пов’язані з життям і творчістю Рєпіна, зберуться в дружньому колі на меморіальні і тематичні заходи.

Чугуїв же цього року вимушено бере паузу. Місцевим жителям рекомендовано залишатися поруч з укриттями. 
Якби не війна, то було б і свято, і традиційна літія в Церкві Різдва пресвятої Богородиці на Осинівці, куди маленький Іллюша ходив разом із мамою.

Тож згадують художника не лише на його батьківщині, а й у всьому світі, якому він подарував свої безсмертні полотна, згадуємо і ми.  Згадуємо як великого патріота своєї батьківщини, переглядаємо його «Запорожці пишуть лист турецькому султану» та «Гопак», перечитуємо «Далеке Близьке», насолоджуючись цитатами про його українське дитинство: разом із ним захоплюємося величчю козацької спадщини, красою українського жіноцтва, заслуховуємося милозвучністю рідної мови.
Протягом багатьох років, що пройшли далеко від батьківщини, Рєпін не втрачав з нею зв'язку, мріяв повернутися до рідного Чугуєва і бути йому корисним. І це вкрай важливо – ніколи не втрачати відчуття Батьківщини у душі, любити її, пишатися нею.

Наш дорогий земляк, наш величний Рєпін, наш коханий Ілля Юхимович, з Днем народження!
Ми обов’язково ще зустрінемося й привеземо до Вас дорослих та маленьких туристів!
Наші найщиріші вітання для колективи музею та всієї громади! Мирного неба і скорішої Перемоги всім нам!

#ХарківщинаТуристична #ІлляРєпін
#ХарківщинаНаближаєПеремогу
#Рєпіну178 #РЄПІНзапрошує #фестиваль
#ЧугуївТуристичний #ЧугуївщинаТуристична
#ЧугуївМістоТвоїхВражень #ХудожньоМеморіальнийМузейРєпіна
#ЧугуївськаМіськаРада
#відділ_культури_і_туризму_ЧугуївськоїМР
#ЧугуївськаМіськаРадаХарківськоїОбласті
#СалютЧугуїв #СалютЧугуев #SalutChuguev #Чугуїв