Легенда про Козачу гору

У Харківській області, недалеко від міста Змієва, в мальовничому місці під назвою «Коропові хутори», знаходиться унікальне, в історичному сенсі слова, місце – Козача гора.
На території гори колись був Свято-Миколаївський козачий монастир. Тут жили козаки, які вже не мали наснаги нести військову службу, поранені та старенькі воїни. Але, тим не менш, вони ще брали участь в охороні торгового шляху вздовж Сіверського Дінця.
І ось одного разу імператриця Катерина II видала указ, де говорилося, що козача вольниця повинна бути «просто знесена з лиця землі». 
На Козачу гору був здійснений цілий похід царських військ. Битва за монастир була програна козаками. Багатьох було вбито, а деякі, щоб не здаватися ворогові, стрибнули зі скелі. Говорять, що під час нападу козаки заховали золото в долині, яка отримала незабаром назву «Золота долина», а срібло скинули до озера, яке з цієї причини отримало назву «Біле». 

Пропонуємо: екскурсію до Національного природного парку «Гомільшанські ліси» зі сходженням на Козачу гору.

Маршрут: м. Харків – м. Зміїв – с. Коропові хутори – м. Харків.

Тривалість: 7 годин.

 Об'єкти показу: Зміївський краєзнавчий музей, залишки Свято-Миколаївського козачого монастиря, об’єкти природо-заповідного фонду Національного природного парку «Гомільшанські ліси», Козача гора.