Легенда про козацький курган

На південній околиці селища Малинівка 14 жовтня 2007 року освячено курган на місці, де, за переконанням місцевих істориків, знаходиться могила гетьмана козацтва, засновника міста Чугуєва Якова-Яцко Стефана Іскри-Острянина (Остряниці).
Яків Стефан Іскра-Острянин (Остряниця) був старшим сином військового товариша Стефана Іскри з м. Остра. Першу згадку про нього знайдено у документах 1633 року, де він значиться як ніжинський полковник реєстрових козаків. Яків перебував на Січі, коли на Великдень 1637 року польський ротмістр Хедоровський без усякої причини закатував його батька, а молодшого брата жорстоко побив.
Брат вилікувався й втік до Запоріжжя. Яків почав підіймати козаків проти Польщі. Він мав неабиякий авторитет серед запорожців, і вони обрали його своїм гетьманом. Острянин розповсюдив універсал, де описував кривди, яких зазнає Україна, і закликав до повстання проти Речі Посполитої. 
Якова Острянина реєстрові козаки не підтримали, натомість до нього приєдналися полковники Гуня, Скидан та Філоненко. В битві біля с. Жовнин козаки зазнали поразки. Острянин з козаками відступив на Слобожанщину. З дозволу московського уряду Острянин оселився у Чугуєві. 
26 квітня 1641 року під час загострення відносин між козаками та старшиною його було вбито.

Пропонуємо: екскурсію «Еко-подорож «Під градусом», що проходить саме через селище Малинівка.
Маршрут: м. Харків –  с. Малинівка – м. Харків.
Тривалість: 8 годин.
Об'єкти показу: Малинівський склозавод, лікеро-горілчаний завод «Прайм», «Харківська фруктова компанія».