30 липня в Україні відзначається Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми.

Він був заснований у 2013 році Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй.

У 2022 році багатьом українцям через повномасштабне вторгнення рф довелося покинути рідні домівки і виїхати за кордон. Проєкт «Українцям про ЄС» спільно з Міжнародною організацією з міграції розробив чотири відеоролики про те, як не стати жертвами торгівлі людьми та не потрапити у трудове або сексуальне рабство, та на яких умовах треба погоджуватись на працевлаштування, вимушений переїзд, пошук житла.

 

Консультацію з питань протидії торгівлі людьми харків’яни можуть отримати на ресурсах Міністерства соціальної політики України, Міністерства закордонних справ України, Державної служба зайнятості, Служби безпеки України.

Також можна звернутися за телефонами «гарячих» ліній:

  • національна безкоштовна «гаряча» лінія з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів: (0-800) 505-501 (безкоштовно зі стаціонарних), 527 (безкоштовно з мобільних);
  • «гаряча» лінія СБУ: (0-800) 501-482;
  • національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми, гендерної дискримінації ГО «Ла Страда-Україна»: (0-800) 500-335 (безкоштовно зі стаціонарних), 116-123 (безкоштовно з мобільних).
     

Джерело інформації: сайт Харківської обласної військової адміністрації, сайт Харківської міської ради