На 16 листопада припадає Всесвітній день географічних інформаційних систем (ГІС).

І що ж то за система, і чому Харківщина туристична акцентує на ній увагу?!

Географічна інформаційна система – це система, що забезпечує збір, зберігання, обробку, доступ, відображення і розповсюдження просторово-координованих даних та містить дані про просторові об'єкти у формі їх цифрових уявлень. Туризм – одна з традиційних галузей застосування геоінформаційних технологій, які дозволяють: 

  • Швидко моніторити затребувану інформацію – працюючі заклади розміщення та харчування, наявність вільних місць у них, вартість послуг; наявність анімаційної інфраструктури, пошук транспортних підприємств та інше. 
  • Ідентифікувати місцезнаходження транспортних засобів.
  • Забезпечити безпеку туристів на маршруті за допомогою GPS-технологій.
  • Проводити знакування туристичних маршрутів та туристичних шляхів з використанням цифрових електронних карт.
  • Відображати туристичну привабливість регіону.

Для використання у ГІС дані повинні бути перетворені у відповідний цифровий формат. Процес перетворення даних з паперових карт в комп'ютерні файли називається оцифруванням. ОКЗ «Харківський обласний туристсько-інформаційний центр» має власний досвід роботи зі створення сучасного контенту за допомогою ГІС. 2018 року нашим закладом спільно з компанією Google Україна було впроваджено кампанію «Цифрове перетворення Харківської області». Завдяки цьому понад 100 туристичних об’єктів Харківщини отримали інформативний текстовий та унікальний ілюстративний контент на карті Google, а значна частка об’єктів взагалі була зафіксована на онланй-мапі з нуля. Тож, Всесвітній день географічних інформаційних систем – то свято, яке ми радісно розділяємо з нашими друзями та з усіма, хто створює ГІС та працює за допомогою цієї унікальної системи, в першу чергу, на благо туризму в Україні!

У нашому дописі – лише частинка фотомиттєвостей кампанії «Цифрове перетворення Харківської області». А, власне, те, як відбувалася ця кампанія, можна побачити у тематичному відеоролику за посиланням.

P.S. Зараз, мабуть, що найсильніше, пишаємося тим, що ще декілька років змогли показати потенціал міст Ізюм, Балаклія, Чугуїв, назви яких тепер знає весь світ!