Новини про онлайн-захід «Краєзнавче віртуальне перехрестя. Дві «доби» Василя Каразіна: Харків − Миколаїв».
По-перше, він відбувся, і це попри раптово оголошену небезпекову ситутацію, проблеми зі зв’язком та значущу відстань спікерів один від одного. Задля обговорення питань збереження та популяризації культурної, наукової, суспільно значущої Каразінської спадщини та урізноманітнення краєзнавчого контенту зібралися представники ОКЗ «Харківський організаційно-методичний центр туризму», відділу культури і туризму Богодухівської міської ради, Центру українських студій та краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, КЗК «Центральна бібліотека Централізованої бібліотечної системи Салтівського району м. Харкова», Центральної міської бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького Централізованої бібліотечної системи для дорослих м. Миколаєва та КЗК «Миколаївський обласний краєзнавчий музей».
Доповіді спікерів повинні були відтворити історичну канву життя нашого видатного земляка від моменту його народження у невеличкому селі Кручик на Харківщині й до моменту останнього подиху, який відбувся у засланні в далекому Миколаєві. Окрема доповідь розповідала про наукові винаходи В.Н. Каразіна, які випередили час, «вивели» винахідника в один ряд з Бенджаміном Франкліном та іншими всесвітньо відомими вченими-енциклопедистами доби Просвітництва.
Харківщина туристична презентувала широкому загалу презентацію «Каразінські локації на туристичній мапі Харківщини».
На превеликий жаль наші миколаївські колеги були вимушені залишити коло однодумців раніше запланованого. Тому виступ «Останній притулок Василя Каразіна. Каплиця родини Каразіних на Миколаївському некрополі» та відеоперегляд літератури з фонду Центральної міської бібліотеки ім. М. Л. Кропивницького Централізованої бібліотечної системи для дорослих м. Миколаєва: «Культурна, громадська, наукова спадщина Василя Каразіна в документах» не відбулися. Але будемо вважати це лише приводом для наступної зустрічі, яка обов’язково відбудеться разом з покращенням безпекової ситуації.
За ініціативою Центру українських студій та краєзнавства імені академіка П. Т. Тронька Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна весь викладений матеріал буде систематизовано та видано інформаційну збірку.
Дякуємо усім за співпрацю та йдемо далі!